fbpx

Bany w Standardzie i w Pauperze

Zgodnie z obietnicą, Wizards of the Coasts ogłosili dzisiaj nową listę banów w dodatkowym, awaryjnym okienku zaledwie dwa tygodnie po poprzednim ogłoszeniu „bez zmian”. Pod topór trafiły dwie gwiazdy swoich formatów, po jednej w Standarzie i Pauperze.

Standard

Field of the Dead zostaje zbanowane. Ten niepozorny ląd z ostatniego Core Setu zdominował porotacyjne metagame do tego stopnia, że niemal połowa graczy na Mythic Championship V zdecydowała się zagrać konstrukcjami opartymi na duecie Field of the Dead i Golos, Tireless Pilgrim. Ian Duke w uzasadnieniu decyzji Wizardów podkreśla, że wyniki oraz przebieg MCV nie miały wpływu na bana. Według niego problem Fielda negatywnie wpływał na całe środowisko, bo wiele możliwych strategii nie było w stanie konkurować z Golosem przez brak interakcji z lądami.

Pauper

Również w Pauperze kandydat do bana od jakiegoś czasu był typowany przez wielu graczy, więc pytanie brzmiało nie „która karta?” tylko „kiedy?”. Mowa tu oczywiście o Arcum’s Astrolabe. W skrócie decki w pauperze dostały dostęp do bardzo dobrego, cantripującego mana-fixera, a wyzwanie stojące przed graczami tego formatu polegało ostatnio na znalezienie najlepszego decku z Astrolabem.

Źródło: magic.wizards.com

Avatar
Author: Paweł Bujanowicz
http://www.twitter.com/bujanowicz

Dodaj komentarz

1 komentarz