Decklisty z top8 Mythic Championship V

Za nami trzydniowe rozgrywki w Richmond, gdzie odbył się trzydniowy turniej Mythic Championshiop V. W szranki stanęło 64 graczy ze światowej czołówki, w tym dwóch naszych rodaków – Grzegorz „Urlich” Kowalski i Piotr „Kanister” Głogowski.

Niestety żaden z nich nie awansował do drugiego dnia rozgrywek, choć Kowalskiemu zabrakło niecałych dwóch punktów procentowych tiebreakera, żeby wślizgnąć się do day two na 24. miejscu. W sobotę poznaliśmy finałową ósemkę graczy, których talie znajdziecie poniżej. Całość wygrał mistrz świata z 2018 roku, Javier Dominguez, a jego Gruul w finałowym trójmeczu pokonał wroga publicznego nr 1, czyli Golosa. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie nowej listy banów…

1. miejsce – Gruul Aggro – Javier Dominguez

Maindeck (60)
Pelt Collector
Zhur-Taa Goblin
Gruul Spellbreaker
Bonecrusher Giant
Skarrgan Hellkite
Questing Beast
Paradise Druid
Kraul Harpooner
Embercleave
Once Upon a Time
Collision / Colossus
10 Forest
Mountain
Stomping Ground
Sideboard (15)
Veil of Summer
Shifting Ceratops
Thrashing Brontodon
Shock
Redcap Melee
Domri’s Ambush
Lovestruck Beast

2. miejsce – Bant Golos – Jean-emmanuel Depraz

Maindeck (60)
Azorius Guildgate
Boros Guildgate
Thornwood Falls
Castle Vantress
Plains
Island
Temple of Malady
Temple Garden
Plaza of Harmony
Blossoming Sands
Breeding Pool
Simic Guildgate
Fabled Passage
Field of the Dead
Tranquil Cove
Selesnya Guildgate
Orzhov Guildgate
Temple of Mystery
Forest
Hallowed Fountain
Teferi, Time Raveler
Time Wipe
Circuitous Route
Realm-Cloaked Giant
Once Upon a Time
Growth Spiral
Beanstalk Giant
Hydroid Krasis
Agent of Treachery
Arboreal Grazer
Golos, Tireless Pilgrim
Sideboard (15)
Aether Gust
Glass Casket
Devout Decree
Disdainful Stroke
Mystical Dispute
Veil of Summer
Realm-Cloaked Giant
Hydroid Krasis
Agent of Treachery

3. miejsce – Bant Ramp – Andrea Mengucci

Maindeck (60)
Once Upon a Time
Oko, Thief of Crowns
Nissa, Who Shakes the World
Leafkin Druid
Gilded Goose
Questing Beast
Wicked Wolf
Deputy of Detention
Hydroid Krasis
Paradise Druid
Plains
Island
Fabled Passage
Hallowed Fountain
Temple Garden
Breeding Pool
Forest
Sideboard (15)
Tolsimir, Friend to Wolves
Knight of Autumn
Negate
Voracious Hydra
Glass Casket
Aether Gust
Veil of Summer
Disdainful Stroke

4. miejsce – Simic Ramp – Gabriel Nassif

Maindeck (60)
Gilded Goose
Hydroid Krasis
Questing Beast
Wicked Wolf
Paradise Druid
Once Upon a Time
Disdainful Stroke
Oko, Thief of Crowns
Nissa, Who Shakes the World
11 Forest
Island
Breeding Pool
Temple of Mystery
Castle Garenbrig
Sideboard (15)
Aether Gust
Veil of Summer
Ashiok, Dream Render
Lovestruck Beast
Voracious Hydra
Mystical Dispute

5. miejsce – Bant Ramp – Stanislav Cifka

Maindeck (60)
Teferi, Time Raveler
Growth Spiral
Once Upon a Time
Oko, Thief of Crowns
Nissa, Who Shakes the World
Agent of Treachery
Arboreal Grazer
Deputy of Detention
Paradise Druid
Hydroid Krasis
Gilded Goose
Island
Temple of Mystery
Fabled Passage
Castle Vantress
Temple Garden
Breeding Pool
Hallowed Fountain
Forest
Sideboard (15)
Disdainful Stroke
Tolsimir, Friend to Wolves
Ashiok, Dream Render
Lovestruck Beast
Veil of Summer
Mass Manipulation
Wicked Wolf

6. miejsce – Mono Red Aggro – Lee Shi Tian

Maindeck (60)
Fervent Champion
Runaway Steam-Kin
Scorch Spitter
Bonecrusher Giant
Tin Street Dodger
Torbran, Thane of Red Fell
Rimrock Knight
Light Up the Stage
Cavalcade of Calamity
Tibalt, Rakish Instigator
18 Mountain
Castle Embereth
Sideboard (15)
Experimental Frenzy
Lava Coil
Shock
Legion Warboss

7. miejsce – Mardu Knights – Ken Yukihoro

Maindeck (60)
Steelclaw Lance
Embercleave
Rotting Regisaur
Rimrock Knight
Knight of the Ebon Legion
Inspiring Veteran
Blacklance Paragon
Acclaimed Contender
Fervent Champion
Swamp
Blood Crypt
Sacred Foundry
Godless Shrine
Tournament Grounds
Mountain
Sideboard (15)
Angrath’s Rampage
Noxious Grasp
Chance for Glory
Legion’s End

8. miejsce – Simic Ramp – William Jensen

Maindeck (60)
Gilded Goose
Hydroid Krasis
Questing Beast
Wicked Wolf
Paradise Druid
Once Upon a Time
Disdainful Stroke
Oko, Thief of Crowns
Nissa, Who Shakes the World
11 Forest
Island
Breeding Pool
Temple of Mystery
Castle Garenbrig
Sideboard (15)
Lovestruck Beast
Aether Gust
Veil of Summer
Ashiok, Dream Render
Voracious Hydra
Mystical Dispute
Author: Paweł Bujanowicz
www.twitter.com/bujanowicz