Arena na telefonach – early access

Filip Skórnicki 07.01.2021 0 komentarzy

Wizardzi opublikowali artykuł, w którym mówią o Arenie na urządzeniach mobilnych. Już 28. stycznia Arena w early accessie będzie dostępna na telefonach Android, na iOS później w tym roku. Będzie umożliwiony cross-platform, czyli gracze ze swoich PCtów będą mogli zagrać przeciwko graczom na telefonach.

Wizardzi podają również krótką listę urządzeń, które na pewno będą mogły obsługiwać Arenę.

Plan wdrożenia Areny na urządzenia mobilne był z tyłu głów graczy od dawna, ale uważam, że ten pomysł może wyjść bardzo różnie. Arena już teraz na komputerach się zacina, są liczne problemy z rozłączeniem połączenia oraz dziwnymi bugami, jak np to, że nagle znika nam cała talia albo karty są face-down w naszej ręce. Martwi mnie natomiast bardziej faktyczny gameplay i przebieg gry. Talie, które są oparte o tokeny i mają bardzo rozbudowany board-state na tak małym ekraniku będą bardzo trudne do grania – nie wspominając o mirrorach.

Ponadto granie taliami opartymi na grobie już teraz jest niewygodne przez to, jak mało widać na ekranie i trzeba używać suwaka. Na samą myśl o graniu talią graveyard-based na małym ekraniku z małym suwaczkiem mam ochotę grać tylko czerwonym aggro. Tyczy się ten problem również talii, które mają dużo kart w różnych strefach np ręką + graveyard + synergie w grobie jak escape + companion lub po prostu wiele kart w dłoni i znów problem suwaka.

Podsumowując, jestem mocno sceptyczny wobec tego przedsięwzięcia. Natomiast jestem skłonny zmienić zdanie w obliczu potencjalnie porządnie wdrożonego projektu. Dowiemy się już po release, czy Arena na komórki to będzie wtopa czy sukces.

Źródło: magic.wizards.com

Author avatar

Filip Skórnicki

http://www.twitter.com/islandsinfront
Znany również jako "Skura" oraz "IslandsInFront". Od początku swojej rozpoczętej w Gatecrash kariery lubował się w puszczaniu tury i mana leakowaniu tego, co tylko można. Aktualnie tworzy content na Twitterze oraz YouTubie jako IslandsInFront. Znany z fanatycznej fascynacji Beta Islandami i graniem nimi z przodu. Ogromny fan Lay'sów, Present Perfect oraz grania w szaliku. www.twitter.com/islandsinfront

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *