Arena Open i Qualifier Weekend w Sealed!

Filip Skórnicki 11.02.2021 2 komentarze

W lutym oraz marcu nadchodzą dwa wysokiej rangi turnieje, obydwa rozgrywane na Arenie i obydwa w limited, a dokładniej Sealed.

W weekend 20-21 lutego odbędzie się Arena Open w formacie Sealed. Klasycznie w Day1 może wziąć udział każdy, a Day 2 wymaga wygranej kwalifikacji poprzez dobry wynik dnia pierwszego. Format to Sealed. Dodatkowo talię można zmieniać między meczami a jedyne snow basici, którymi możemy grać to te z otwartych paczek.

Dlaczego nie po prostu draft? Wizardzi twierdzą, że draft niesie za sobą logistyczne problemy. Aby uskuteczniać draft liczba uczestników musi być podzielna przez 8 a Wizardzi nie mogą tego zagwarantować w turnieju w formacie Open – dopóki nie znajdą rozwiązania formatem będzie Sealed.

Day1 będzie można zagrać w Best-of-one albo Best-of-three. Koszt udziału 22 500 Golda lub 4 500 gemów. Poniżej struktura nagród.

Dzień drugi ma osobną strukturę nagród

W weekend 13-14. marca odbędzie się March Strixhaven Qualifier Weekend. Format to znów Sealed, ale tym razem Best-of-three *Phantom*, co oznacza, że otwarte karty nie lądują w kolekcji. Format nie jest Open. Aby zagrać trzeba zdobyć kwalifikację poprzez np. dobry wynik w wyżej wspomnianym Openie, Qualifier Weekendzie w lutym lub top1200 mythic na ladderze.

2 komentarze

  1. Greensleevs

    Dzięki za info, fajnie że wrzucacie takie rzeczy. Trzeba trenować sealed. Dobrze by było, aby chłopaki z limited zrobili jakiś podcast o sealed, jak grać Kaldheim w tym formacie? czy snow jest dobry w sealed?

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *