Share

Bany w Standardzie i w Pauperze

Paweł Bujanowicz21.10.2019Czas czytania: < 1 minuta

Zgodnie z obietnicą, Wizards of the Coasts ogłosili dzisiaj nową listę banów w dodatkowym, awaryjnym okienku zaledwie dwa tygodnie po poprzednim ogłoszeniu “bez zmian”. Pod topór trafiły dwie gwiazdy swoich formatów, po jednej w Standarzie i Pauperze.

Standard

Field of the Dead zostaje zbanowane. Ten niepozorny ląd z ostatniego Core Setu zdominował porotacyjne metagame do tego stopnia, że niemal połowa graczy na Mythic Championship V zdecydowała się zagrać konstrukcjami opartymi na duecie Field of the Dead i Golos, Tireless Pilgrim. Ian Duke w uzasadnieniu decyzji Wizardów podkreśla, że wyniki oraz przebieg MCV nie miały wpływu na bana. Według niego problem Fielda negatywnie wpływał na całe środowisko, bo wiele możliwych strategii nie było w stanie konkurować z Golosem przez brak interakcji z lądami.

Pauper

Również w Pauperze kandydat do bana od jakiegoś czasu był typowany przez wielu graczy, więc pytanie brzmiało nie “która karta?” tylko “kiedy?”. Mowa tu oczywiście o Arcum’s Astrolabe. W skrócie decki w pauperze dostały dostęp do bardzo dobrego, cantripującego mana-fixera, a wyzwanie stojące przed graczami tego formatu polegało ostatnio na znalezienie najlepszego decku z Astrolabem.

Źródło: magic.wizards.com

Spodobał Ci się ten wpis?

Jeśli chcesz czytać takich więcej, doceń naszą pracę i następne zakupy z ulubionej karcianki zrób w naszym sklepie. Każdy zakup to procent dla naszej redakcji, co przekłada się na rozwój serwisu. Dzięki, że jesteś!

Author avatar

Paweł Bujanowicz

Zapraszam na mój profil na twitterze, na którym publikuję zwycięskie listy z draftów na Magic: the Gathering Online: klik!