Top 5 kart z The Brothers’ War w formacie pioneer

Radek Kaczmarczyk23.11.2022Czas czytania: 4 minut(y)

The Brothers’ War i pioneer

Bez zbędnego owijania w bawełnę. Przedstawiam wam moje top5 top9 kart z nowego dodatku The Brothers’ War, które moim zdaniem będą miały największy wpływ na pioneera. Miało być pięć, ale wyszło dziewięć, a nawet kilka więcej, bo miejscami oszukiwałem.

9. Loran of the Third Path

Loran to dość ważna karta. Po pierwsze: to ulepszony Reclamation Sage. Po drugie: jest biały, co znacząco zwiększa jego możliwości. Po trzecie: jest Humanem, co może okazać się niezwykle istotną cechą.

Loran of the Third Path

8. Skystrike Officer

Lubię w tego typu zestawieniach wrzucać kartę tribalową, która ma szanse otworzyć konretny archetyp. Jesli cokolwiek ma szansę obudzić żołnierzy, to właśnie ten oficer. Bardzo przypomina Cryptbreakera. Różnica jest taka, że jest droższy na wejściu, za to potem robi podobne rzeczy bez udziały many.

Skystrike Officer

7. Obstinate Baloth

Baloth może nie jest tak dobry jak niegdyś to bywało w innych formatach, ale patrząc na ilość Graveyard Trespasserów i obecność Liliana of the Veil myślę, że gdzieniegdzie zagrzeje sideboardowego slota. Na Mono Red też niczego sobie.

Obstinate Baloth

6. Brushland

Celowo i prowokacyjnie umieszczam na liście jedynie Brushlanda, bez Underground Rivera. Painlądy mają to do siebie, że premiują agresywne decki. Kontrole nie chcą brać obrażeń ze swojej many i mogą sobie pozwolić na granie od czasu do czasu taplądami. Dlatego na liście umieszczam właśnie Brushlanda. Tak na szybko myślę o boglach, które w tych kolorach nie dawały rady przez manę, ale czy tylko?

Brushland

5. Kolejne karty, które już mieliśmy lub bardzo podobne

Young Pyromancer, Field of Ruin, Obliterating Bolt, Brotherhood’s End

Co tu dużo pisać, bolt jest lepszy od Lava Coila. Field jest praktycznie taki sam jak Field of Ruin. Mnich jest Pyromancerem z ciut trudniejszym kosztem, lecz z łatwiejszym triggerem (działa na każdym noncreature spellu). Brotherhood’s End jest kolejną wariacją Anger of the Gods. Wszystkie są dobre, ich efekty sprawdzone na polu bitwy i po prostu, mniej lub bardziej, ale będą grane.

Demolition Field
Third Path Iconoclast
Obliterating Bolt
Brotherhood's End

4. Diabolic Intent

Przedruk starej karty, która całkiem nieźle radziła sobie w innych formatach. Tu myślę, że też znajdzie dom. Tutory to potężne efekty i zawsze prędzej czy później są grane. Mi przychodzi na myśl Greasefang, Skiba Boss i Soulflayer jako karty, które chcą dzielić miejsce w decku z Intentem. Pewnie zastosowań jest dużo więcej.

Diabolic Intent

3. Gix, Yawgmoth Preator

Karta, co do której mam największe wątpliwości. Pomimo, że nie mogę wymyśleć dla niej domu poza Mono Black Aggro deckami, to wydaje mi się ona na tyle potężna, że nie mogę nie umieścić jej wysoko.

Gix, Yawgmoth Praetor

2. Recruitment Officer

Ten skromny uncommon z miejsca trafia do Mono-White Humanów, które już teraz są top tier deckiem. Potrafi on wygrać długą grę, czego nie potrafi żaden inny jedno-drop. To bardzo duże ulepszenie względem dość średniego Soldier of Pantheon.

Recruitment Officer

1. Cele dla Karna – Mono Green Ramp

Miejsce pierwsze może mieć bardzo krótką datę przydatności do spożycia. Nikt chyba nie spodziewa się, że po wydrukowaniu tak wielu potężnych artefaktów, które mogą zostać celem dla Karna, coś z Mono Green Rampy nie zostanie zbanowane. Nykthos, Shrine to Nyx lub Karn, the Great Creator mają w tej chwili celownik na czole. Po banach niektóre z powyższych kart w dalszym ciągu na pewno będą grane: The Stone Brain, Haywire Mite i być może Mightstone w połączeniu z Urzą i Levelerem jako top end dla ramp decków, jednak nie będą miały aż takiego wpływu na format jak w tym momencie.

Haywire Mite
Woodcaller Automaton
The Stone Brain
Portal to Phyrexia
Cityscape Leveler
The Mightstone and Weakstone

Korekta: Piotr Winiarczyk

Spodobał Ci się ten wpis?

Jeśli chcesz czytać takich więcej, doceń naszą pracę i następne zakupy z ulubionej karcianki zrób w naszym sklepie. Każdy zakup to procent dla naszej redakcji, co przekłada się na rozwój serwisu. Dzięki, że jesteś!