Kaladesh Remastered zmierza na MTG Arena

Filip Skórnicki 03.11.2020 0 komentarzy

Na Arenie wychodzą regularnie te same sety, co w papierze czy MTGO. Czasem jednak Arena dostaje swoje ekskluzywne dodatki, które na celu mają rozbudować pulę kart dostępnych na platformie. Tym razem padło na Kaladesh Remastered, który zadebiutuje na Arenie już 12 listopada 2020.

Czym jest Kaladesh Remastered?

Dodatki typu Remastered to sety, których nie ma na Arenie, bo wyszły wcześniej, ale powracają na Arenę. Jest to retroaktywny sposób dodania kart – nie karty nowe, a stare. W tym przypadku na tapet bierzemy Kaladesh, a dokładniej połączenie Aether Revolt oraz Kaladeshu. Pełną listę kart, które znajdą się w Kaladesh Remastered znajdziecie na wizards.com.

Nie oznacza to, że absolutnie wszystkie karty z obu oryginalnych dodatków pojawią się na MTGA. Z ważniejszych kart będzie brakować kart takich jak Smuggler’s Copter czy Walking Ballista, które zostały pominięte celowo, prawdopodobnie z powodów power-levelowych.

Historic zostanie wzbogacony o wiele kart artefaktycznych oraz pojazdów, które potencjalnie ożywią lub stworzą nowe archetypy. Fani swoich starych decków w standardzie będą mogli na nowo przeżyć grę np. Mardu Vehicles. Ale gracze tacy jak ja również zacierają rączki na myśl o Glimmer of Genius i zagrany weń Torrential Gearhulk. Czy combo gracze złamią potężny Vintage staple jakim jest Paradoxical Outcome albo Whir of Invention? Możliwości jest mnóstwo i czuję, że Historic z chęcią przyjmie lwią część kart.

Do zobaczenia po drugiej stronie stołu, kiedy będę zagrywał Fatal Push z uśmiechem na twarzy.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *