Komiksy w świecie Magica. Zeszyty Chandry! (wideo)

Rafał Tarnowski 17.07.2020 0 komentarzy

Cześć! Chciałem Was zaprosić do obejrzenia przygotowanego przeze mnie materiału poświęconego komiksom opowiadającym historię Multiverse. Moim skromnym zdaniem M:tG jest tak fascynującą grą właśnie dlatego, że ma tak wiele warstw i poza samymi kartami i mechaniką mamy lore, które przez lata było opowiadane na różne sposoby. Jedną z ciekawszych form na jego przyswojenie, która w Polsce jest trudno dostępna, są komiksy. Przez parę ostatnich lat udało mi się zebrać kilka z nich, a ostatnio dotarły do mnie najświeższe zeszyty poświęcone Chandrze. Krąży plotka, że stanowią prequel do serialu, który zobaczymy już niedługo na Netfliksie.

Na przestrzeni lat wydano ponad 50 fizyczynych zeszytów, a do tego część komiksów publikowana była wyłącznie w sieci. W filmie postaram się Wam przybliżyć wszystkie wydane oficjalnie i te mniej oficjalne zeszyty posiłkując się tymi, które udało mi się już zdobyć. Pojawią się mangi, będzie o Tybalcie, Gerrardzie i ludzkości, której nie da się zregenerować.

Dla ciekawskich, którzy chcieliby sami eksplorować ten świat, podrzucam garść linków do materiałów, o których mówię w filmie:

Reszta do wygooglania samodzielnie. Do zobaczenia!

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *