Przygotuj się z nami do LMS Warszawa

Mateusz Borkowicz07.10.2022Czas czytania: 3 minut(y)

Już w najbliższy weekend, 14-16.10 w Warszawie odbędzie się LMS Warsaw – Legacy European Tour. Poza licznymi side eventami graczom będzie dane zmierzyć się w dwóch main eventach: Grand Open Qualifier oraz Classic Qualifier, oba w formacie pioneer. W tym tekście dowiesz się, jak dotrzeć na miejsce, jak wygląda struktura nagród w turnieju oraz poznasz też garść przydatnych na turniejach tego rozmiaru wskazówek.

Jak dotrzeć na LMS Warsaw Legacy European Tour? Jak dojechać do EXPO XXI?

Całe wydarzenie odbywa się dziesięć minut od centrum Warszawy, w EXPO XXI. Na miejsce dotrzesz w jeden z następujących sposobów:

Autobusem:

Linie 136, 167, 178, 184, 186 zatrzymują się w pobliżu EXPO XXI na przystanku Parafialna.

Linie 105, 136, 167, 178, 184, 186, 255, 414, 523 zatrzymują się na przystanku PKP Wola (Kasprzaka).

Linia 103 zatrzymuje się na przystanku Kolejowa.

Metrem:

Jeśli poruszasz się linią M1, masz dwie opcje:

  • Wysiądź na stacji Politechnika, przesiądź się w autobus numer 523 i wysiądź na przystanku PKP Wola (Kasprzaka),
  • Wysiądź na stacji Świętokrzyska, przesiądź się w autobus numer 178 i wysiądź na przystanku PKP Wola (Kasprzaka).

Jeśli poruszasz się linią M2, także masz dwie opcje:

  • Wysiądź na stacji Rondo Daszyńskiego, przesiądź się w autobus numer 105 lub 255 i wysiądź na przystanku PKP Wola (Kasprzaka),
  • Wysiądź na stacji Płocka, przesiądź się w autobus numer 103 i wysiądź na przystanku Kolejowa.

Pociągiem

Wysiądź na stacji Dworzec Zachodni, skąd dotrzesz na miejsce spacerem w około dziewiętnaście minut.

Szczegóły eventu LMS Warszawa

Miejsce otwiera się dla graczy o 9:00 każdego dnia.

W trakcie wydarzenia odbędą się dwa główne turnieje: Grand Open Qualifier oraz Classic Qualifier.

Grand Open Qualifier

  • Zaczyna się w sobotę, 15.10, o 9:00 w formacie pioneer.
  • W sobotę na graczy czeka dziewięć rund swiss. Każdy gracz o wyniku 7-2 lub lepszym ma gwarancję awansu do Day 2. Jeśli tych osób będzie mniej niż 64, organizator potwierdzą inny, niższy wynik konieczny do kwalifikacji.
  • Day 2 rozpoczyna się w niedzielę, 16.10, o 9:00 w formacie pioneer.
  • Na graczy czeka sześć rund swiss, po których następuje przejście do top 8.
  • Nagrody pieniężne rozpoczynają się od sześćdziesiątego czwartego miejsca.
  • Top 32 w dodatku do nagród pieniężnych otrzymuje wejściówkę na dowolny LMS (Grand Open Qualifier, lub Classic Qualifier).
  • Szczegółowa struktura nagród dostępna jest na stronie organizatora.

Classic Qualifier

  • Zaczyna się w niedzielę, 16.10, o 9:00 w formacie pioneer.
  • W zależności od frekwencji na graczy czeka do dziewięciu rund Swiss, po których następuje przejście do top 8.
  • Nagrody pieniężne lub rzeczowe wraz z wejściówką na dowolny LMS (Grand Open Qualifier lub Classic Qualifier) rozpoczynają się od szesnastego miejsca dla frekwencji do stu dwudziestu ośmiu graczy włącznie lub od trzydziestego drugiego miejsca dla frekwencji stu dwudziestu dziewięciu graczy wzwyż.
  • Szczegółowa struktura nagród dostępna jest na stronie organizatora.

Side Eventy

Poza dwoma głównymi turniejami, w trakcie LMS Warszawa będziecie mieć okazję zagrać w licznych Side Eventach, zarówno zaplanowanych, jak i zależnych od zapotrzebowania – On Demand. Na przestrzeni trzech dni wydarzenia będzie Wam dane spróbować swoich sił między innymi w pioneerze, modernie, legacy, pauperze, commanderze, czy standardzie oraz turniejach Limited najnowszego dodatku, Dominaria United.

Promki

Za samo uczestnictwo gracze otrzymają specjalną foilowaną promo wersję karty Thraben Inspector. Najlepsi zaś dostaną foil promo Selfless Spirit.



Jak przygotować się do LMS Warsaw?

W pierwszej kolejności pamiętaj, że to turniej REL Competitive — dlatego zwracaj uwagę na techniczny aspekt gry. Jasno deklaruj wszystkie triggery, komunikuj jasno swoje zagrania, dokładnie śledź poczynania przeciwnika i nie bój się komunikować w razie wątpliwości z sędziami. Są oni dostępni na sali przede wszystkim dlatego, żeby pomóc graczom i ułatwić sprawny przebieg rozgrywki.

Weź ze sobą wodę i jedzenie — w trakcie turnieju nie ma przerwy lunchowej, a główne eventy mogą trwać nawet ponad dziewięć godzin. Z tego powodu warto zadbać o nawodnienie i posiłek, zwłaszcza jeśli na szali są wysokie nagrody.

W przerwach między rundami wychodź do toalety lub, jeśli nie czujesz potrzeby, na zewnątrz, aby się przewietrzyć. To pozwoli zachować Ci bystrość umysłu i zwiększyć skupienie w trakcie rozgrywki.

Pamiętaj, że to turniej międzynarodowy i należy spodziewać się uczestników z poza Polski. Tym samym, bądź gotowy na rozmawianie po angielsku. To o tyle istotne, że z racji na REL Competitive istotne jest jasna i sprawna komunikacja z przeciwnikiem.

Odpowiednio wcześnie przygotuj wydrukowaną listę Twojej talii. Pomoże to każdemu — Ty nie będziesz w stresie przygotowywać jej w ostatnich chwilach przed turniejem, a sędziowie wraz z coverage będą w posiadaniu czytelnych spisów decków.

W ramach zapoznania się z formatem i wyboru decku zapoznaj się z naszym najnowszym tekstem, w którym Franek Komsta rozprawia się z najpopularniejszymi konstrukcjami pioneera.

Zbijaj piątki z redaktorami Guildmage! Na sajcie na pewno napotkasz członków naszego serwisu. Powodzenia!

Korekta: Piotr Winiarczyk

Spodobał Ci się ten wpis?

Jeśli chcesz czytać takich więcej, doceń naszą pracę i następne zakupy z ulubionej karcianki zrób w naszym sklepie. Każdy zakup to procent dla naszej redakcji, co przekłada się na rozwój serwisu. Dzięki, że jesteś!