Miesiąc po premierze Zendikar Rising metagame wciąż ewoluuje (wideo)

Guildmage 22.10.2020 0 komentarzy

W dwa dni po nagraniu publikujemy Podcast #41, a w nim: Alan Andrzejewski, Tomasz Sodomirski oraz Jędrzej Szmyd omawiają obecny stan formatów constructed oraz decklisty, które w ostatnim tygodniu osiągnęły najlepsze wyniki lub zrobiły największe wrażenie na prowadzących.

Decklisty omawiane w odcinku znajdziecie pod filmem.

Standard

Temur Ramp – schnda – Top 8 Standard Challenge 18/10/20

Planeswalker (4)
Ugin, the Spirit Dragon
Vivien, Monsters’ Advocate

Creature (19)
Bonecrusher Giant
Kazandu Mammoth
Llanowar Visionary
Lotus Cobra
Terror of the Peaks

Sorcery (15)
Beanstalk Giant
Cultivate
Genesis Ultimatum
Sea Gate Restoration
Shatterskull Smashing
Lands (22)
Cragcrown Pathway
Fabled Passage
Forest
Island
Ketria Triome
Mountain
Riverglide Pathway

Sideboard (15)
Ugin, the Spirit Dragon
Chainweb Aracnir
Elder Gargaroth
Mystical Dispute
Negate
Scavenging Ooze
Scorching Dragonfire
Shark Typhoon

GW Yorion – An_Actual_Potato – Top 8 Standard Challenge 18/10/20

Creature (25)
Charming Prince
Gilded Goose
Kogla, the Titan Ape
Llanowar Visionary
Skyclave Apparition
Tangled Florahedron
Wicked Wolf
Yorion, Sky Nomad

Sorcery (5)
Emeria’s Call
Turntimber Symbiosis

Artifact (4)
Glass Casket
The Great Henge

Enchantment (8)
Elspeth Conquers Death
Omen of the Sun
Trail of Crumbs
Lands (18)
Branchloft Pathway
Forest
Plains
Temple of Plenty

Sideboard (15)
Elspeth Conquers Death
Glass Casket
Omen of the Sun
Chainweb Aracnir
Run Afoul
Scavenging Ooze
Shatter the Sky
Sorcerous Spyglass
Vivien, Monsters’ Advocate

Mono G Food – KelMasterP – 1. miejsce Standard Challenge 17/10/20

Planeswalker (4)
Vivien, Monsters’ Advocate

Creature (19)
Feasting Troll King
Gilded Goose
Kazandu Mammoth
Scavenging Ooze
Thrashing Brontodon
Wicked Wolf

Instant (4)
Ram Through

Enchantment (8)
Trail of Crumbs
Wolfwillow Haven
Lands (25)
Castle Garenbrig
17 Forest
Gingerbread Cabin

Sideboard (15)
Scavenging Ooze
Thrashing Brontodon
Chainweb Aracnir
Garruk’s Harbinger
Oakhame Adversary
Questing Beast

UW Yorion – SknerusMcKwacz – Top 4 Standard Challenge 17/10/20

Creature (16)
Alirios, Enraptured
Charming Prince
Skyclave Apparition
Solemn Simulacrum
Yorion, Sky Nomad

Sorcery (8)
Emeria’s Call
Shatter the Sky

Instant (2)
Sublime Epiphany

Artifact (7)
Glass Casket
Mazemind Tome

Enchantment (17)
Elspeth Conquers Death
Kiora Bests the Sea God
Omen of the Sea
Omen of the Sun
The Birth of Meletis
Lands (30)
Castle Ardenvale
Castle Vantress
10 Island
Plains
Raugrin Triome
Temple of Enlightenment
Tranquil Cove

Sideboard (15)
Yorion, Sky Nomad
Kiora Bests the Sea God
Mystical Dispute
Negate
Shark Typhoon
Soul-Guide Lantern

UB Łotrzyki – Jędrek Szmyd

Creature (13)
Soaring Thought-Thief
Thieves’ Guild Enforcer
Merfolk Windrobber
Ruin Crab

Sorcery (6)
Bloodchief’s Thirst
Agadeem’s Awakening
Extinction Event
Call of the Death-Dweller

Instant (20)
Silundi Vision
Into the Story
Drown in the Loch
Mystical Dispute
Neutralize
Cling to Dust
Into the Roil
Heartless Act
Lands (21)
Zagoth Triome
Clearwater Pathway
Temple of Deceit
Fabled Passage
Island
Swamp

Sideboard (15)
Lullmage’s Domination
Lurrus of the Dream-Den
Duress
Negate
Nullpriest of Oblivion
Mystical Dispute
Into the Roil
Bloodchief’s Thirst

MODERN

Elves – Nekonii – Top 4 Modern Challenge 18/10/20

Planeswalker (2)
Nissa of Shadowed Boughs

Creature (35)
Dwynen’s Elite
Elvish Archdruid
Elvish Mystic
Elvish Reclaimer
Ezuri, Renegade Leader
Heritage Druid
Llanowar Elves
Shaman of the Pack
Tajuru Paragon

Instant (4)
Collected Company
Lands (19)
Blooming Marsh
Cavern of Souls
Overgrown Tomb
Snow-Covered Forest
Verdant Catacombs
Windswept Heath

Sideboard (15)
Abrupt Decay
Damping Sphere
Gaea’s Blessing
Kitchen Finks
Leyline of the Void
Reclamation Sage

Dredge – Sodeq – Top 8 Modern Challenge 17/10/20

Creature (23)
Bloodghast
Golgari Thug
Merchant of the Vale
Narcomoeba
Ox of Agonas
Prized Amalgam
Stinkweed Imp

Sorcery (14)
Cathartic Reunion
Conflagrate
Creeping Chill
Life from the Loam

Artifact (4)
Shriekhorn
Lands (19)
Arid Mesa
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Copperline Gorge
Forgotten Cave
Gemstone Mine
Mountain
Scalding Tarn
Stomping Ground
Wooded Foothills

Sideboard (15)
Abrupt Decay
Ancient Grudge
Blast Zone
Darkblast
Leyline of Sanctity
Lightning Axe
Nature’s Claim
Thoughtseize
Vengeful Pharaoh

Blue Moon – DaibloXSC – 22. miejsce Modern Challenge 17/10/20

Planeswalker (3)
Jace, the Mind Sculptor

Creature (4)
Snapcaster Mage

Sorcery (3)
Cleansing Wildfire

Instant (24)
Archmage’s Charm
Cryptic Command
Force of Negation
Lightning Bolt
Magmatic Sinkhole
Opt
Remand
Spell Snare

Enchantment (3)
Blood Moon
Lands (23)
Flooded Strand
Island
Mountain
Mystic Sanctuary
Raugrin Triome
Scalding Tarn
Steam Vents

Sideboard (15)
Abrade
Aether Gust
Anger of the Gods
Ashiok, Dream Render
Entrancing Melody
Timely Reinforcements

Grixis Control – Gods_Shadow – 17 miejsce Modern Challenge 18/10/20

Creature (7)
Jace, Vryn’s Prodigy
Snapcaster Mage

Sorcery (7)
Inquisition of Kozilek
Serum Visions

Instant (23)
Archmage’s Charm
Cryptic Command
Drown in the Loch
Fatal Push
Kolaghan’s Command
Lightning Bolt
Logic Knot
Terminate

Artifact (3)
Mishra’s Bauble
Lands (23)
Blood Crypt
Creeping Tar Pit
Island
Mountain
Mystic Sanctuary
Polluted Delta
Scalding Tarn
Steam Vents
Sunken Ruins
Swamp
Watery Grave

Sideboard (15)
Cleansing Wildfire
Engineered Explosives
Fountain of Renewal
Goblin Cratermaker
Lurrus of the Dream-Den
Nihil Spellbomb

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *