Talie tygodnia #29. White Weenie w każdym formacie

Alan Andrzejewski 22.07.2020 0 komentarzy

Gdy wszystkim wydawało się, że krainy MtG ulegną armiom midrange decków dowodzonych przez Uro, Titan of nature’s wrath, na tęczowym jednorożcu pojawił się wybawiciel. Wprost z ryżowych pól Japonii przybył Hoshi Yuki pilotujący White Weenie:

Standard

Creatures (28)
Garrison Cat
Giant Killer
Hunted Witness
Seasoned Hallowblade
Selfless Savior
Venerated Loxodon
Raise the Alarm

Spells (11)
Basri’s Solidarity
Unbreakable Formation
Glorious Anthem
Lands (21)
Castle Ardenvale
17 Plains

Sideboard (15)
Bounty Agent
Devout Decree
Fight as One
Gideon Blackblade
Glass Casket
Unbreakable Formation

Jest to typowe białe agro, które składa się z dwóch elementów: tanie stwory i podpaki. W obecnych czasach wymagania wobec tanich stworków są dość duże. Hunted Witness i Garrison Cat, gdy giną zostawiają po sobie tokena, Seasoned Hallowblade oraz Selfless Savior dają lub zyskują niezniszczalność, co sprawia, że jesteśmy odporni na point i mass removal. Kategorie podpaków zaczniemy od Venerated Loxodon, który zagrany w trzeciej turze tworzy od dziesięciu do czternastu powera w stole. Oprócz słonia jest tu też klasyczny Glorious Anthem i dwa spelle, które kładą counterki na nasze stworki. Deck posiada bardzo dobry matchup z Temur Reclamation, która jest powszechnie uznawana za najlepszą talię.


Modern

Creatures (4)
Venerated Loxodon

Spells (34)
Battle Screech
Gather the Townsfolk
Servo Exhibition
Spectral Procession
Path to Exile
Raise the Alarm
Unbreakable Formation
Force of Virtue
Intangible Virtue
Legion’s Landing
Lands (22)
Horizon Canopy
11 Plains
Shefet Dunes
Silent Clearing
Sunbaked Canyon
Windbrisk Heights

Sideboard (15)
Unbreakable Formation
Auriok Champion
Conclave Tribunal
Damping Sphere
Rest in Peace
Worship

Przez dwa dni na Twitterze krążyły pogłoski o nowym potężnym decku w modernie. Gdy okazało się, że są to mono białe tokeny, część graczy wzruszyła ramionami z lekceważeniem, a część rzuciła się do testingu. Okazało się, że deck ma dobre MU z Jundem, Prowessem i RG Ponzą, lecz średnie z większością combo decków i kontroli. Tym, co sprawiło, że ten deck zaistniał, było zbanowanie Arcum’s Astrolabe, które sprawiło że Bant i Sultai decki z mass removalem na chwilę przestały grać w meta. O samym decku nie ma co się zbytnio rozpisywać, gdyż maindeck składa się z ladów, spelli tworzących tokeny, podpaków oraz Path To Exile. Jedyną kartą wartą uwagi jest Force of Virtue. Z uwagi na alternatywny koszt możemy zagrać ją bardzo szybko, dzięki czemu nasze tokeny będą większe i dzięki temu możemy wywierać realną presję na przeciwniku.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *