Gdy wszystkim wydawało się, że krainy MtG ulegną armiom midrange decków dowodzonych przez Uro, Titan of nature’s wrath, na tęczowym jednorożcu pojawił się wybawiciel. Wprost z ryżowych pól Japonii przybył Hoshi Yuki pilotujący White Weenie:
Standard
Creatures (28) 4 Garrison Cat 4 Giant Killer 4 Hunted Witness 4 Seasoned Hallowblade 4 Selfless Savior 4 Venerated Loxodon 4 Raise the Alarm Spells (11) 4 Basri’s Solidarity 3 Unbreakable Formation 4 Glorious Anthem | Lands (21) 4 Castle Ardenvale 17 Plains Sideboard (15) 4 Bounty Agent 3 Devout Decree 2 Fight as One 2 Gideon Blackblade 3 Glass Casket 1 Unbreakable Formation |
Jest to typowe białe agro, które składa się z dwóch elementów: tanie stwory i podpaki. W obecnych czasach wymagania wobec tanich stworków są dość duże. Hunted Witness i Garrison Cat, gdy giną zostawiają po sobie tokena, Seasoned Hallowblade oraz Selfless Savior dają lub zyskują niezniszczalność, co sprawia, że jesteśmy odporni na point i mass removal. Kategorie podpaków zaczniemy od Venerated Loxodon, który zagrany w trzeciej turze tworzy od dziesięciu do czternastu powera w stole. Oprócz słonia jest tu też klasyczny Glorious Anthem i dwa spelle, które kładą counterki na nasze stworki. Deck posiada bardzo dobry matchup z Temur Reclamation, która jest powszechnie uznawana za najlepszą talię.
Modern
Creatures (4) 4 Venerated Loxodon Spells (34) 3 Battle Screech 4 Gather the Townsfolk 2 Servo Exhibition 4 Spectral Procession 4 Path to Exile 4 Raise the Alarm 1 Unbreakable Formation 4 Force of Virtue 4 Intangible Virtue 4 Legion’s Landing | Lands (22) 2 Horizon Canopy 11 Plains 3 Shefet Dunes 2 Silent Clearing 2 Sunbaked Canyon 2 Windbrisk Heights Sideboard (15) 1 Unbreakable Formation 4 Auriok Champion 2 Conclave Tribunal 3 Damping Sphere 3 Rest in Peace 2 Worship |
Przez dwa dni na Twitterze krążyły pogłoski o nowym potężnym decku w modernie. Gdy okazało się, że są to mono białe tokeny, część graczy wzruszyła ramionami z lekceważeniem, a część rzuciła się do testingu. Okazało się, że deck ma dobre MU z Jundem, Prowessem i RG Ponzą, lecz średnie z większością combo decków i kontroli. Tym, co sprawiło, że ten deck zaistniał, było zbanowanie Arcum’s Astrolabe, które sprawiło że Bant i Sultai decki z mass removalem na chwilę przestały grać w meta. O samym decku nie ma co się zbytnio rozpisywać, gdyż maindeck składa się z ladów, spelli tworzących tokeny, podpaków oraz Path To Exile. Jedyną kartą wartą uwagi jest Force of Virtue. Z uwagi na alternatywny koszt możemy zagrać ją bardzo szybko, dzięki czemu nasze tokeny będą większe i dzięki temu możemy wywierać realną presję na przeciwniku.
Spodobał Ci się ten wpis?
Jeśli chcesz czytać takich więcej, doceń naszą pracę i następne zakupy z ulubionej karcianki zrób w naszym sklepie. Każdy zakup to procent dla naszej redakcji, co przekłada się na rozwój serwisu. Dzięki, że jesteś!