Talie tygodnia #31. Historic po banach

Alan Andrzejewski 06.08.2020 0 komentarzy

Poniedziałkowe ogłoszenie banów trochę utrudniło wybór decków tygodnia, z drugiej strony oszczędziło Wam czytania o Temur Reclamation w kolejnym formacie.

Mono Red Goblins (BO1)

Creatures (35)
Skirk Prospector
Wily Goblin
Muxus, Goblin Grandee
Goblin Chieftain
Conspicuous Snoop
Goblin Instigator
Goblin Matron
Goblin Warchief
Krenko, Mob Boss
Lands (25)
Phyrexian Tower
Castle Embereth
21 Mountain

Przed banami był to najpopularniejszy deck formatu, z którego nic nie zostało zbanowane, a dzięki banom zniknął mu słaby matchup. Gobliński plan na wygraną to jak najszybsze wstawienie w stół Muxus, Goblin Grandee.

Zaczynając w pierwszej turze od Skirk Prospector, w drugiej zagrywamy Wily Goblin lub Goblin Instigator, a już w trzeciej turze możemy cieszyć się zagranym Muxus, Goblin Grandee. W tym momencie następuje prawdziwy test naszych umiejętności w grę Magic. Odpala się trigger, który przy odrobinie szczęścia pozwoli wygrać nam grę. Musimy trafić jednego z lordów, którzy dają haste – Goblin Warchief lub Goblin Chieftain – oraz pewną liczbę goblinów, aby Muxus urósł i żeby było czym atakować. Najlepszym, co możemy trafić jako generator krytycznej masy goblinów, to Krenko, Mob Boss. W ramach poprawy konsystencji naszej talii gramy Goblin Matron oraz Conspicuous Snoop.


Mono White Boggle (BO1)

Creatures (16)
Selfless Savior
Alseid of Life’s Bounty
Kor Spiritdancer
Hushbringer

Spells (24)
All That Glitters
Angelic Gift
Glaring Aegis
Karametra’s Blessing
Sentinel’s Eyes
Solid Footing
Lands (20)
Castle Ardenvale
19 Plains

Talia to typowe Boggle, archetyp znany m.in. z moderna. Zawsze znajdzie się ktoś, kto lubi tę strategie bardziej, niż powinien.

Problemem tego decku związanym z banami jest to, że znika mu dobry matchup w postaci Temur Reklamacji, a kontrole, które wydają sie słabym MU, mogą być znowu grywalne dzięki banowi Teferi, Time raveler.

Znajdziemy tutaj:

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *