Talie tygodnia #38. Co Zendikar wniósł do moderna?

Alan Andrzejewski 25.09.2020 0 komentarzy

Z nowymi deckami do T2 trzeba jeszcze trochę poczekać, bo Wizards of the Coast ogłosili, że w najbliższy poniedziałek (28.09.2020) najprawdopodobniej możemy spodziewać się banów. Nic za to nie przeszkadza nam rozkoszować się nowymi konstrukacjami w modernie.

No Land Belcher

Creatures (12)
Akoum Warrior
Spikefield Hazard
Tangled Florahedron
Simian Spirit Guide

Spells (48)
Turntimber Symbiosis
Valakut Awakening
Shatterskull Smashing
Bala Ged Recovery
Irencrag Feat
Veil of Summer
Vessel of Volatility
Reforge the Soul
Pyretic Ritual
Manamorphose
Recross the Paths
Desperate Ritual
Goblin Charbelcher
Sideboard (15)
Wilt
Thassa’s Oracle
Collected Company
Undercity Informer
Leyline of Sanctity
Pyroclasm
Blood Moon

Na początek deck, który od kiedy pokazano DFC, wzbudza najwięcej emocji, czyli RG Goblin Charbelcher “bez lądów’. Cała sztuczka polega na tym, że DFC takie jak Shatterskull Smashing w decku liczą się jako spelle, więc nasze goblińskie działo zawsze strzela za pozostałą ilość kart w naszym decku, gdyż nie napotyka żadnych lądów na swojej drodze. W talii znajduje się też duża ilość rytuałów, żeby generować manę na zagranie Belchera i odpalenie go w jednej turze. Kartą, która spaja tę konstrukcję,  jest Recross the Paths, które dzięki oldschoolowemu wordingowi “in any order” pozwala nam ułożyć deck w kolejności, jaką tylko możemy sobie zażyczyć. Polecam zacząć układanie decka od Reforge the Soul na górze, które zagrane z miracle da nam perfekcyjną siódemkę kart. 

W sideboardzie znajdziemy Leyline of Sancity na discard i pociski. Jest też alternatywny combo kill w postaci Collected Company, które rzucamy w Undercity Informer i Thassa’s Oracle, co pozwala na omijanie wrażych side’owych kart jak np. Collector Ouphe czy nieskończone życie przeciwnika.


UB Mill

Creatures (8)
Ruin Crab
Hedron Crab

Spells (31)
Archive Trap
Cling to Dust
Drown in the Loch
Fatal Push
Maddening Cacophony
Mesmeric Orb
Mission Briefing
Search for Azcanta
Surgical Extraction
Visions of Beyond
Lands (21)
Darkslick Shores
Field of Ruin
Island
Mystic Sanctuary
Oboro, Palace in the Clouds
Polluted Delta
Prismatic Vista
Shelldock Isle
Swamp
Watery Grave

Sideboard (15)
Aether Gust
Crypt Incursion
Echoing Truth
Ensnaring Bridge
Extirpate
Lurrus of the Dream-Den
Mystical Dispute
Set Adrift

Przed Wami deck, który był najbardziej popularnym archetypem na MTGO przez pierwsze dni od ukazania się Zendikar Rising. UB MILL. Dodanie Ruin Craba, który poprawia konstytencję decka przez to, że w końcu mamy osiem krabów do zagrania w pierwszej turze, uczyniło Milla modernową kometą. Deck sam z siebie jest solidną konstrukcją, która w sprzyjającym meta może wygrać turniej. 

UB Mill ma tylko jeden poważny problem. Gdy tylko odniesie jakiś sukces i stanie się popularny, wszyscy gracze dokładają jedno Gaea’s Blessing do side i Mill ma już bardzo znikome szanse na wygranie gier po side. Dlatego jeżeli szukacie decka, by wygrać nim turniej raz na dwa miesiące, to UB Mill jest Waszym najlepszym wyborem. Zzdecydowanie nie polecam go do grania regularnie w sklepie.

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *