Talie tygodnia #44. Król Gruul!

Alan Andrzejewski05.11.2020Czas czytania: 2 minut(y)

RG Król Gruul – Kazune Kosaka, Red Bull Untapped 2020 World Finals

Creatures (23)
Bonecrusher Giant
Brushfire Elemental
Edgewall Innkeeper
Kazandu Mammoth
Lovestruck Beast
Scavenging Ooze

Spells (15)
Embercleave
Primal Might
Scorching Dragonfire
Shatterskull Smashing
The Great Henge
Vivien, Monsters’ Advocate
Lands (22)
Cragcrown Pathway
Evolving Wilds
Fabled Passage
Forest
Mountain

Sideboard (15)
Embereth Shieldbreaker
Klothys, God of Destiny
Ox of Agonas
Questing Beast
Scorching Dragonfire
The Akroan War
Vivien, Monsters’ Advocate

O ile w poprzednim tygodniu trudno było wskazać najlepszy deck w standardzie, o tyle teraz większość osób uważa RG za najpotężniejszy deck w formacie. Jest to nadal najbardziej eksplozywny deck w formacie, w którym zagrywanie stworów w tempo poparte Embercleave jest najszybszą droga do zwycięstwa. Gruule zaczęły też zbroić się na mirrory, co widać już w mainie w postaci Vivien, Monster’s Advocate występującej w roli źródła card advantage i tutora po Scavenging Ooze, który ma tendencję do bycia największym stworem  w późniejszych etapach gry. The Akroan War kradnie najlepszego stwora przeciwnika, a następnie zmusza go do niekorzystnego ataku. Pewną nowością w side jest Klothys, God of Destiny, który poza oczywistym usuwaniem czarów z escapem, jest niezabijalnym źródłem obrażeń vs UB. Bardzo dobrą „sztuczką” jest usuwanie kart ze swojego grobu vs UB, co wyłącza bonusy na Rogalach.


UW Belcher – Cherryxman, 5-0 w lidze MTGO

Spells (49)
Disrupting Shoal
Pentad Prism
Serum Visions
Talisman of Progress
Goblin Charbelcher
Silundi Vision
Jwari Disruption
Emeria’s Call
Beyeen Veil
Sea Gate Restoration
Force of Negation
Teferi, Time Raveler
Selective Memory

Creatures (11)
Skyclave Cleric
Thassa’s Oracle
Simian Spirit Guide
Sideboard (15)
Mystical Dispute
Timely Reinforcements
Leyline of Sanctity
Path to Exile
Island
Defense Grid

UW Belcher jest najnowszym deckiem w modernie, którego istnienie jest możliwe dzięki DFC. Na wstępie zaznaczę, że jest to pierwsza wersja tego decku, więc kolejne jej iteracje będą bardziej dopieszczone i lepiej działające. Prócz doskonale znanego comba, jest tu szybka artefaktyczna mana. Pentad Prism + Goblin Charbelcher + brak lądów w talii = wygrana . Mamy tutaj też drugie combo, a mianowicie Selective Memory pozwala nam przenieść nasz cały deck do exile, co powoduje wygraną przez trigger Thassa’s Oracle. Jako że combo jest wolniejsze niż tradycyjne Oops zabijające Vengevinem, staramy się to zrekompensować kartami, które chronią nasze combo i kupują nam czas w grach z innymi deckami. Tymi kartami są Teferi Time Raveler i kontry w postaci Disrupting Shoal czy Force of Negation.

Spodobał Ci się ten wpis?

Jeśli chcesz czytać takich więcej, doceń naszą pracę i następne zakupy z ulubionej karcianki zrób w naszym sklepie. Każdy zakup to procent dla naszej redakcji, co przekłada się na rozwój serwisu. Dzięki, że jesteś!