Zdominowaliśmy turnieje online – PC #75

Guildmage21.10.2021Czas czytania: 3 minut(y)

Alan „Asmodeiuss” Andrzejewski z wynikiem 7-1 wygrał 2000 dolarów w turnieju Arena Open (standard). Pilotował White Weenie, którego spis znajdziecie pod filmem.

Tomasz „Sodek” Sodomirski zwyciężył niedzielne Modern Challenge, kierując Belcherem. Jego talię również znajdziecie pod filmem.

W 75. odcinku przeanalizujemy obecny stan moderna i standardu, a potem porozmawiamy między innymi o tym, czym charakteryzują się gracze kontroli i kiedy dobrze jest wybrać talie aggro na turniej.

STANDARD

Alan – Mono W Aggro

2000$, Arena Open

Creature (32)
Adeline, Resplendent Cathar
Battlefield Raptor
Brutal Cathar
Clarion Spirit
Intrepid Adversary
Luminarch Aspirant
Monk of the Open Hand
Reidane, God of the Worthy
Usher of the Fallen

Instant (2)
Kabira Takedown

Enchantment (4)
Paladin Class
Lands (22)
Faceless Haven
18 Snow-Covered Plains

Sideboard (15)
Elite Spellbinder
Fateful Absence
Guardian of Faith
Portable Hole
Skyclave Apparition

MODERN

Talisker – MoonBlade

1. miejsce, Challenge

Planeswalker (3)
Teferi, Time Raveler

Creature (15)
Bonecrusher Giant
Fury
Seasoned Pyromancer
Stoneforge Mystic

Sorcery (5)
Prismatic Ending
Shatterskull Smashing

Instant (3)
Lightning Helix

Artifact (7)
Batterskull
Chalice of the Void
Kaldra Compleat
Sword of Fire and Ice

Enchantment (4)
Blood Moon
Lands (23)
Arid Mesa
Flooded Strand
Hallowed Fountain
Inspiring Vantage
Island
Mountain
Plains
Prismatic Vista
Raugrin Triome
Sacred Foundry
Steam Vents

Sideboard (15)
Dennick, Pious Apprentice
Engineered Explosives
Flusterstorm
Geist of Saint Traft
Gorilla Shaman
Obsidian Charmaw
Rest in Peace
Sunset Revelry

SpicyLeche – Jund Shadow

Top 8, Challenge

Creature (16)
Death’s Shadow
Dragon’s Rage Channeler
Monastery Swiftspear
Tarmogoyf

Sorcery (4)
Thoughtseize

Instant (17)
Become Immense
Dismember
Fatal Push
Gut Shot
Lightning Bolt
Mutagenic Growth
Temur Battle Rage

Artifact (4)
Mishra’s Bauble
Lands (19)
Blood Crypt
Bloodstained Mire
Overgrown Tomb
Stomping Ground
Swamp
Verdant Catacombs
Wooded Foothills

Sideboard (15)
Abrupt Decay
Chalice of the Void
Kolaghan’s Command
Kozilek’s Return
Kroxa, Titan of Death’s Hunger
Lurrus of the Dream-Den
Torpor Orb

Sodek – Belcher

1. miejsce, Challenge

Sorcery (30)
Bala Ged Recovery
Emeria’s Call
Infernal Plunge
Irencrag Feat
Recross the Paths
Reforge the Soul
Shatterskull Smashing
Song-Mad Treachery
Strike It Rich
Turntimber Symbiosis

Instant (22)
Desperate Ritual
Manamorphose
Pact of Negation
Pact of the Titan
Pyretic Ritual
Spikefield Hazard
Valakut Awakening

Artifact (4)
Goblin Charbelcher

Enchantment (4)
Blood Moon
Sideboard (15)
Endurance
Force of Vigor
Fury
Nature’s Claim
Pyromancer Ascension
Veil of Summer

Lifore – UWR Humans

Top 16, Challenge

Planeswalker (2)
Teferi, Time Raveler

Creature (32)
Adeline, Resplendent Cathar
Champion of the Parish
Esper Sentinel
Imperial Recruiter
Mantis Rider
Meddling Mage
Phantasmal Image
Ragavan, Nimble Pilferer
Reflector Mage
Thalia, Guardian of Thraben
Thalia’s Lieutenant

Instant (2)
Lightning Bolt

Artifact (4)
Aether Vial
Lands (20)
Arid Mesa
Cavern of Souls
Flooded Strand
Hallowed Fountain
Inspiring Vantage
Island
Plains
Sacred Foundry
Seachrome Coast
Steam Vents
Sunbaked Canyon

Sideboard (15)
Lightning Bolt
Alpine Moon
Blossoming Calm
Deputy of Detention
Kira, Great Glass-Spinner
Lavinia, Azorius Renegade
Magus of the Moon
Sanctifier en-Vec
Sanctum Prelate

Gigy – RG Ponza

Top 32, Challenge

Creature (24)
Arbor Elf
Bloodbraid Elf
Bonecrusher Giant
Fury
Klothys, God of Destiny
Ragavan, Nimble Pilferer
Seasoned Pyromancer

Sorcery (3)
Pillage

Instant (4)
Lightning Bolt

Enchantment (8)
Blood Moon
Utopia Sprawl
Lands (21)
Forest
Mountain
Prismatic Vista
Stomping Ground
Windswept Heath
Wooded Foothills

Sideboard (15)
Ancient Grudge
Chalice of the Void
Endurance
Engineered Explosives
Relic of Progenitus
Run Afoul
Weather the Storm

jpsn54 – RW Brought Back

Top 8, PTQ

Creature (21)
Esper Sentinel
Fury
Ragavan, Nimble Pilferer
Ranger-Captain of Eos
Solitude
Thraben Inspector
Walking Ballista

Sorcery (4)
Cleansing Wildfire
Prismatic Ending

Instant (8)
Brought Back
Ephemerate

Enchantment (4)
Showdown of the Skalds
Lands (23)
Arid Mesa
Flagstones of Trokair
Flooded Strand
Ghost Quarter
Marsh Flats
Mountain
Plains
Rustvale Bridge
Sacred Foundry
Savai Triome
Windswept Heath

Sideboard (15)
Burrenton Forge-Tender
Cathedral Sanctifier
Drannith Magistrate
Engineered Explosives
Ingot Chewer
Nihil Spellbomb
Obsidian Charmaw

Twój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *